حضور دکتر خاموشی در شانزدهمین اجلاس مدارس صدرا

حضور دکتر خاموشی در شانزدهمین اجلاس مدارس صدرا

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی در شانزدهمین اجلاس مدارس صدرا در هتل آفتاب ولایت مشهد افزود: ترویج سبک...

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی در شانزدهمین اجلاس مدارس صدرا در هتل آفتاب ولایت مشهد افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی، مهم‌ترین رسالت مدارس صدرا و راهکار اصلی آن تبلیغ تربیت اسلامی است.

رئیس هیئت‌امنای مدارس صدرا افزود : در هرمزگان موضوعی در خصوص سبک زندگی ایرانی و اسلامی مطرح کردم و مفصل توضیح دادم. در آنجا هم بیان کردم که تبلیغ در سازمان تبلیغات، به‌غایت تربیت دینی است. اگر نظام تربیتی بود، امام حسین (ع) شهید نمی‌شد، بنی امیه و بنی‌عباس روی کار نمی‌آمد و خانواده‌ها لقمه حرام نمی‌خوردند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص شهدای کربلا و افرادی مثل شهید حججی افزود: این روحیه شهادت، نشان‌دهنده بی‌عقلی نیست، بلکه اطاعتی از منظر عقلانیت است. امروز، از جغرافیای اهل‌بیت دفاع می‌کنیم و تربیت دینی برای انسان‌ها انگیزه ایجاد می‌کند. بنابراین، هدف از این سبک تربیت، قدم نهادن در راه تبیین نظام تشریعی دین است تا انگیزه‌ها را به سمت الهی شدن سوق دهد. هرکسی، از منظر یک فرد انقلابی، باید این غایت را در نظام تربیتی و آموزشی ایران ببیند.

رئیس هیئت‌امنای مدارس صدرا عنوان کرد: یکی از مزایای نسبی انقلاب اسلامی در نظام تعلیم و تربیت، رشته معارف است؛ زیرا ادبیات فکری جامعه بر اساس دین است و بسیاری از رهبران ما، از حوزه علمیه فارغ‌التحصیل شدند.

وی تصریح کرد: من در سازمان اوقات، از مدارس صدرا غافل نیستم و مدارس وقفی زیادی داریم که می‌توانیم به گسترش مدارس صدرا بپردازیم. به‌طورکلی در خصوص زمین‌های وقفی، دو مورد وجود دارد؛ زمین‌های انتفاعی و زمین‌های منفعتی. در خصوص زمین‌های انتفاعی، می‌بایست صرفاً عمل و اجرای ما با خواست و نظر وقف‌کننده منطبق باشد که ۳۰ درصد موقوفات را این نوع از وقف تشکیل می‌دهد. اما در خصوص زمین‌های منفعتی، نیت وقف‌کننده را به‌گونه‌ای دیگر برآورده می‌کنیم؛ برای مثال به نیت امام حسین(ع) وقف می‌شود و ما با امور کشاورزی و خرج درآمدش برای امام حسین(ع)، قصد وقف‌کننده را برطرف می‌کنیم که ۷۰ درصد موقوفات، به این صورت است.

دکتر خاموشی در خصوص کتب و دغدغه کنکور دانش‌آموزان معارف اسلامی اظهار کرد: دوستان دغدغه کنکور نداشته باشند. اگر دانش‌آموز شما به‌خوبی درس بخوانند، در رشته‌های معارف و علوم انسانی منتخب می‌شوند.

گفتنی است، شانزدهمین همایش سالانه مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا در سراسر کشور باهدف برنامه‌ریزی برای رشد و تعالی مدارس و رشته معارف اسلامی از اول تا پنجم شهریور در مشهد برگزار شد.

در این همایش مدیران ۱۵۹مدرسه صدرا از سراسر کشور حضور داشته‌اند.

بیش از ۱۲هزار دانش‌آموز دختر و پس از سراسر کشور در این مدارس تحصیل می‌کنند.

لطفا برای بهرمندی از تجربه مطلوب‌تر از مرورگرهای مطرح استفاده کنید.