برنامه‌های اوقاف و امورخیریه قم در محرم تشریح شد

برنامه‌های اوقاف و امورخیریه قم در محرم تشریح شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،حجت الاسلام اسکندری،مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه قم در جمع خبرنگاران گفت:با آغاز ماه محرم مراسم عزاداری امام...

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،حجت الاسلام اسکندری،مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه قم در جمع خبرنگاران گفت:با آغاز ماه محرم مراسم عزاداری امام حسین با عنوان سوگواره بصیرت عاشورایی در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود.

در ۴۰ امامزاده و بقعه متبرکه محرم امسال علاوه بر برگزاری مراسم سخنرانی و روضه خوانی و مداحی،غرفه فرهنگی با هدف گسترش مفاهیم عاشورایی برگزار می‌شود که شامل پاسخگویی به شبهات و مسائل شرعی، ترویج مفاهیم عفاف و حجاب و غرفه ویژه کودک و نوجوان است.

او از برگزاری مراسم عزاداری در بازار و مراکز تجاری استان در محرم امسال خبر داد و گفت: این مراسم با هماهنگی مدیران مراکز تجاری و بزرگان بازار شهر برای اولین بار برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام اسکندری به اجرای طرح شمیم حسینی (ع) با هدف کمک مالی به هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و افزود: نزدیک به ۸۰۰ هیئت مذهبی در استان قم فعالیت دارند که این طرح همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود و مردم و خیران می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

اجرای مراسم سبک لبیک یا حسین (ع) در شب اول محرم در آستان مقدس امامزاده سید علی (ع) مراسم ویژه شیر خوارگان حسینی و مراسم صبر حضرت زینب از دیگر برنامه هایی است که در دهه محرم در آستان مقدس امامزادگان در سطح استان برگزار خواهد شد.

لطفا برای بهرمندی از تجربه مطلوب‌تر از مرورگرهای مطرح استفاده کنید.