تربیت بیش از ۴۰۰ حافظ قرآن در نیروی انتظامی همدان

تربیت بیش از ۴۰۰ حافظ قرآن در نیروی انتظامی همدان

سجاد محمدی‌نوا، مسئول دارالقرآن نیروی انتظامی استان همدان، در گفت‌و‌‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: مرحله استانی مسابقات قرآن نیروی انتظامی ۱۹ آذر ماه در همدان...

سجاد محمدی‌نوا، مسئول دارالقرآن نیروی انتظامی استان همدان، در گفت‌و‌‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: مرحله استانی مسابقات قرآن نیروی انتظامی ۱۹ آذر ماه در همدان برگزار می‌شود.

مسئول دارالقرآن نیروی انتظامی استان همدان با بیان اینکه این مسابقات در ۸ رشته برگزار می‌شود، افزود: رشته‌های این دور از مسابقات قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، حفظ ۳ جزء، ۵ و ۱۰ جز قرآن کریم و درک مفاهیم و نکات تفسیری سطح ۱ و ۲ است.

وی با اشاره به اینکه مخاطبان مسابقات قرآن نیروی انتظامی استان همدان، کارکنان مرد، کارکنان زن و کارکنان وظیفه است، گفت: ثبت‌نام در مسابقات از امروز آغاز شده و تا ۱۹ آبان ماه روز مسابقه ادامه خواهد داشت.

محمدی نوا گفت: مسابقات بخش برادران ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه، ۱۹ آذر ماه در محل حسینه فاطمه‌الزهرا(س) ستاد فرماندهی انتظامی استان همدان و مسابقات بخش خواهران نیز در همان روز و ساعت در دارالقرآن امام علی(ع) واقع در بلوار کاشانی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآن این ارگان در مراحل استانی، منطقه ای، کشوری و کل نیرو‌های مسلح، برگزار می‌شود، گفت: امسال ۳ داور در بخش برادران و ۲ داور در بخش خواهران ارزیابی مسابقات را بر عهده خواهند داشت.

محمدی نوا گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۰ نفر در مسابقات مرحله استانی شرکت داشتند که پیش بینی می‌شود امسال نیز همین تعداد شرکت کننده در مسابقات حاضر شوند.

مسئول اجرایی مسابقات قرآن کریم نیروی انتظامی استان همدان ادامه داد: سال گذشته از میان ۱۰۳ شرکت کننده در مسابقات، ۱۷ نفر موفق ورود به مرحله استانی شدند.

وی ابراز کرد: از میان ۱۷ شرکت کننده مرحله منطقه ای، ۱۱ نفر موفق ورود به مرحله کشوری شدند که از این تعداد ۴ نفر حائز رتبه برتر در رشته‌های حفظ کل و ۲۰ جزء قرآن، ترتیل و درک مفاهیم شدند.

محمدی نوا با اشاره به اینکه برگزیدگان مرحله کشوری به مسابقات ویژه نیرو‌های مسلح کشور راه خواهند یافت، بیان کرد: هدف از برگزاری این مسابقات ارتقاء و اشاعه فرهنگ قرآنی بین کارکنان ناجا و خانواده‌های آنها است.

وی بیان کرد: ناجا با وجود مشغله سنگین و کار پر‌استرس از فعالیت‌های قرآنی غافل نشده است و تا کنون موفق به تربیت بیش از ۴۰۰ حافظ قران شده است که هر سال بر تعداد آن‌ها نیز افزوده می‌شود.

لطفا برای بهرمندی از تجربه مطلوب‌تر از مرورگرهای مطرح استفاده کنید.