تهیه اقلام مورد نیاز هیئت‌های مذهبی توسط سازمان اوقاف

تهیه اقلام مورد نیاز هیئت‌های مذهبی توسط سازمان اوقاف

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه مجتبی عبداللهی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران با اشاره به اجرای طرح شمیم حسینی برای اولین‌بار در کشور، گفت: با...

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه مجتبی عبداللهی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران با اشاره به اجرای طرح شمیم حسینی برای اولین‌بار در کشور، گفت: با توجه به اینکه آمار قابل توجهی از موقوفات در استان و کشور با نیت اطعام و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) وجود دارد تا پیش از این، طرح بصیرت عاشورایی توسط سازمان اوقاف در امامزادگان برگزار می‌شد که طی آن برنامه‌هایی چون «لبیک یا حسین(ع)»، «شیرخوارگان حسینی»، «احلی من العسل»، ویژه‌برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی و رهروان زینبی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود که این برنامه‌ها با قوت امسال هم اجرا می‌شود و از سال آتی این نمایشگاه به صورت سالیانه در کنار سایر برنامه ها در این ایام برگزار خواهد شد.

وی افزود: امسال طرح شمیم حسینی به‌ عنوان طرح جدید سازمان اوقاف به صورت ملی در سراسر کشور با سه سرفصل روضه‌خوانی، اطعام و تعزیه‌داری موقوفاتی که قید مکان ندارند برگزار می‌شود. این طرح در ۱۸ امامزاده استان تهران در قالب نمایشگاه‌های عرضه اقلام مورد نیاز هیئات خواهد بود.

عبداللهی تصریح کرد: نمایشگاه «طرح شمیم حسینی» با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز رسیدگی به امور مساجد به منظور ارائه خدمات مورد نیاز هیئت‌های مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها و با هدف اجرای نیات واقفین خیراندیش شامل مواد غذایی جهت پخت نذری، پرچم‌، کتیبه و بیرق، لباس مشکی، محصولات فرهنگی و ... در بقاع شاخص استان تهران برپا خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران اضافه کرد: این نمایشگاه از روز چهارشنبه ششم تا ۱۱ شهریورماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ در بقاع متبرکه شاخص استان تهران برپا می‌شود و تمامی خدمات مورد نیاز هیئت‌های مذهبی در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

وی گفت: هیئت‌های مذهبی مستمر که توسط سازمان تبلیغات استان تهران به اداره کل اوقاف و امورخیریه معرفی می‌شوند با شرکت در این طرح می‌توانند علاوه بر دریافت بن خرید ارزاق، از تخفیفات ویژه خرید اقلام مورد نیاز هیئت‌ها در نمایشگاه نیز بهره‌مند شوند.

عبداللهی در پایان خاطرنشان کرد: نمایشگاه‌های طرح شمیم حسینی در بقعه شیخ صدوق (ره)، آستان مقدس امامزاده زید (علیه السلام)، آستان مقدس امامزاده پنج تن (علیهم السلام)، آستان مقدس امامزاده حسن (علیه السلام)، آستان مقدس امامزاده سید جعفر و حمیده خاتون (علیهما السلام)، آستان مقدس امامزاده ابراهیم (علیه السلام) ملارد، امامزاده حضرتین (علیهم السلام) شهر قدس، امامزاده اسماعیل (علیه السلام) شهریار، امامزاده سید لطیف (علیه السلام) نسیم شهر، امامزاده عمادالدین (علیه السلام) رباط کریم، امامزاده عقیل (علیه السلام) اسلامشهر، امامزاده جعفر (علیه السلام) پیشوا،‌ امامزادگان طاهر و مطهر (علیهما السلام) ورامین، امامزاده طالب (علیه السلام) پاکدشت،‌ امامزاده عبدالله جائیج (علیه السلام) لواسان، مهدیه بومهن، امامزاده سلطان محمد جیلارد (علیه السلام) دماوند و امامزاده اسماعیل (ع) فیروزکوه برپا خواهد بود و ساعت پذیرش از ساعت ۹ تا ۱۷ است.

لطفا برای بهرمندی از تجربه مطلوب‌تر از مرورگرهای مطرح استفاده کنید.